Music Spot
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Music Spot

A place for you..
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Cubase 5 - Тема за програмата.

Go down 
АвторСъобщение
Sane__
Producer
Producer
Sane__


Брой мнения : 11
Join date : 23.05.2010
Age : 36

Cubase 5 - Тема за програмата. Empty
ПисанеЗаглавие: Cubase 5 - Тема за програмата.   Cubase 5 - Тема за програмата. I_icon_minitimeВто 25 Май 2010, 00:48

Cubase 5 Cubase 5 - Тема за програмата. Cubase5

Реших да започна този раздел с Кюбейс 5.
Като дългогодишен последовател на Reason - една наистина добра програма , оставила дълбог
отпечатък в съзнанието ми, в един момент осетих,че за моите цели аз съм стигнал лимитът и
въпреки многото положителни качества , наред с невероятно красиво симулирани графично
аналогови машини, Reason страда от много недопустими парадокси, които определено пречат
ако решиш да правиш комерсялно конкурентна музика в сегашната 2010-та година.Минуси като
например солово експортване на всяка една писта поотделно, сравнително неудобни
еквалайзер-и,абсолютна липса на Vst и морално остарял енджин , както и практически
невъзможноста да направиш микс и мастер на цялото парче в програмата ме принудиха в един
момент да потърся решение другаде-именно Cubase 5.

Cubase 5 наистина притежава всички качества които трябва да притежава един модерен DAW
(Digital Audio Workstation).Невероятно лесна за работа след като я опознаеш, както и
прекрасна като възможности.Vst поддръжката е невероятна, смея да твърдя ,че от наистина
масивния брой Vst които съм се опитвал да подкарам, само 1-2 не успяха .Програмата идва с
цяла колекция от Vst плъгини - еквалайзери,ревърб-и,дилей-ове,компресори... просто няма да
ми стигне страницата да ги изброя всичките.На практика те са доста добри алтернативи на
наложените на пазара Bundle-и , като Waves, T-Racks, Voxengo и т.н.

Вградения в програмата,Vari Audio ви позволява да боравите с семпли и вокали не по зле от
Melodyne,въпреки ,че по мои наблюдения не позволява чак толкова големи питч-корекций без
артефакти.

Бих желал наистина да обхвана всеки аспект на Cubase 5 , но наистина е невъзможно.Тук
изяснявам само основите на програмата за хората които никога не са се докосвали до
нея.Каквито и въпроси да имате , ги задайте за да можем да развием тази тема заедно , до
едно по високо ниво.

Върнете се в началото Go down
http://influencebg.blogspot.com/
 
Cubase 5 - Тема за програмата.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Nexus 2 -Тема за програмата.
» Sylenth1 - Тема за програмата.
» Обща Тема
» Купувам - Продавам Бийт - Обща Тема!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Music Spot :: Софтуер :: Cubase-
Идете на: